Podłoga - jaki gatunek drewna?

Re: Podłoga - jaki gatunek drewna?

Postprzez mandinka27 » 30 wrz 2015, o 23:31

Przed wyborem na pewno warto popatrzeć na różnego rodzaju podłogi, jak się prezentują http://cyklinowanie.i-wroclaw.pl/galeria i dopiero potem podjąć decyzję ostateczną. Można też porozmawiać z ludźmi, którzy się zajmują układaniem podłogi, co oni sądzą o konkretnym rodzaju drewna.
mandinka27

Postprzez sylwia4012 » 5 mar 2016, o 20:53

anastazja - faktycznie podłogi drewniane nie są tanie. Te z drewna merbau również nie są tanie, ale i tak się opłaca. Taka podłoga jest na tyle trwała, że przetrwa lata. Panele tyle nie wytrzymają. Jak porówna się koszt i czas użytkowania to merbau i tak wygrywa ;)
sylwia4012

Postprzez malami83 » 7 mar 2016, o 10:19

Dokładnie tak. Podłoga to inwestycja na lata i nie ma co oszczędzać. A w Maharajah Parquet otrzymujemy produkt ekskluzywny. Nie można więc oczekiwać, że cena będzie marketowa. A i tak warto :)
malami83

Postprzez Mikolaj » 31 sty 2019, o 20:34

Moim zdaniem najlepsze jest drewno dębowe. Sam mam właśnie taką podłogę i dość długo się zastanawiałem nad wyborem. Przekonało mnie w końcu to, że u znajomych zobaczyłem podłogę dębową robioną przez firmę Styl Drzewa. Po 3 latach użytkowaniu przy 2 małych dzieci i psie - nie widać było żadnych śladów użytkowania. Teraz u siebie mam taką samą i uważam, że to był świetny wybór. I nie decydowałbym się na żadne egzotyczne gatunki - dąb wygląda pięknie i jest bardzo wytrzymałym drewnem.
Mikolaj

Postprzez Ala » 17 sie 2019, o 22:27

Moim zdanie sprawa jest prosta. Wybierz gatunek jak ci się podoba i na jaki cię stać. Wtedy na pewno będziesz z wyboru zadowolona. Pod podłogę połóż natomiast dobry podkład, taki jak pianowood firmy Organika - http://www.pianomat.pl/pianowood/ , dzięki czemu zwiększysz komfort chodzenia, oraz trwałość całej podłogi. Pianowood także dobrze dociepli ci podłogę (podkład o grubości 4 mm ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,041W/mK0) i świetnie wyciszy (poprawia on izolacyjność akustyczną stropu od dźwięków uderzeniowych o 19dB). Lepszego podkładu pod podłogi pływające nie znajdziesz.
Ala

Poprzednia strona

Powrót do O wszystkim