Zadłużenie we frankach - powtórnie problemy

Zadłużenie we frankach - powtórnie problemy

Postprzez alicjajar6 » 28 mar 2015, o 12:44

Niegdyś popełniłam makabryczny błąd i zdecydowałam się na zadłużenie we frankach. Moim zdaniem dzisiaj banki popełniają przewinienie, bowiem nie chcą pomagać swoim kontrahentom. Aktualnie spłacam dużo wyższe raty, albowiem ta waluta bezustannie drożeje oraz jest silniejsza w stosunku do polskiej złotówki. Macie może jakieś inicjatywy, jak dochodzić praw w sądzie lub też jakie pismo wystosować do banku, by choć odrobinę wspomógł w rozwiązaniu sprawy? Ledwo udaje mi się wyżywić rodzinę, a stałe podwyżki waluty najzwyczajniej w świecie mnie wykończą.

leczenie boreliozy kraków
alicjajar6

Re: Zadłużenie we frankach - powtórnie problemy

Postprzez AnulkaWros » 30 mar 2015, o 13:35

Jakie przestępstwo? Czemu zrzucasz winę na bank? Z jakiej przyczyny zwykli ludzie mają płacić za błędy innych? Tego nigdy nie zrozumiem. Instytucje finansowe stoją przy swoim - moim zdaniem robiąc poprawnie, nie wierzę, że w umowach nie ma dopisku, że kredyty w innych dewizach są owiane niebezpieczeństwem. Przecież to logiczne, że kursy mogą się zmieniać, w związku z tym nieraz płaci się mniej, a w pewnych sytuacjach więcej, gdyby frank był niedrogi, to pewnie byście się wywyższali, że udało się Wam zaoszczędzić. A tak - kolosalny płacz.

piły taśmowe do metalu
AnulkaWros

Postprzez vonfondy4 » 30 mar 2015, o 14:20

Podtrzymuję - frankowicze muszą wypić to piwo, które sami sobie naważyli. Jesteśmy dorośli oraz wypada brać odpowiedzialność za to, co się uczyniło. Podpisywałaś umowę? Aktualnie płać lub ewentualnie pożegnaj się z domem. Taka jest prawda i bank z pewnością nie odpuści. Żadne dokumenty, biadolenie czy pisanie zbiorowych pozwów do rządu nie wspomogą, albowiem normalni mieszkańcy nie będą za was płacić. Tak to by chciał każdy. Trzeba myśleć, zanim popełni się jakąś głupotę. Daliście się złapać na obiecanki to teraz należy płacić.

obsługa księgowa kraków
vonfondy4

Postprzez toronto » 6 maja 2015, o 09:12

Może powinniście poczytać o innych możliwościach zredukowania takiego kredytu!
Ja nie stoję po żadnej stronie ponieważ i ludzie decydujący się na takie kredyty, powinni liczyć się z ryzykiem jakie za sobą niesie tai kredyt. Ale banki powinny informować o takiej sytuacji wcześniej swoich klientów, by dać im możliwość albo trwania w danej walucie, albo przewalutowania w miarę na korzystnych jeszcze warunkach.
Tutaj masz forum gdzie są udzielane pożyczki osobom zadłużonym http://www.banki-opinie.info/zadluzeni- ... e-t33.html
toronto

Postprzez jackow » 6 maja 2015, o 10:52

Bardzo ciężka sprawa i współczuję trudnego bytu.
Ja staram się unikać kredytów, jak już zaciągam to śmieszne sumy - tutaj!
jackow

Postprzez azi » 19 maja 2015, o 15:15

Dlatego bierze się kredyt w tej walucie, w której się zarabia.
azi

Postprzez sylwia4012 » 13 lip 2015, o 07:50

To prawda. Niezależnie od tego jaką kwotę bierzemy ważne jest by była ona w złotówkach. Warto też czytać umowy - często opłaty dodatkowe przy pożyczkach "zjadają" pożyczkobiorce. Więc jeśli brać - to z głową, ale w firmie, do której można mieć zaufanie jak np. Finsano https://www.finsano.pl/, gdzie nie tylko udzielą pożyczki, ale pomogą także wyjść ze spirali zadłużenia.
sylwia4012

Postprzez Ninka » 30 lip 2015, o 19:15

azi napisał(a):Dlatego bierze się kredyt w tej walucie, w której się zarabia.

Tylko w przypadku wielu osób problem był tego typu, że w złotówkach nie mieli wystarczającej zdolności kredytowej, zas we frankach już tak. I tu kryje się nie do końca etyczna działalność banków.
Ninka

Postprzez shaos » 4 paź 2017, o 20:37

A co sądzicie o chwilówkach? Czy Waszym zdaniem warto się w to bawić? Zastanawiam się właśnie czy wybrać jakąś ofertę z tych http://www.pozabanki.com.pl/
shaos

Postprzez TomaszP » 20 lip 2018, o 20:51

Chwilówki to najgorsze rozwiązanie, szczególnie jeśli chcesz nimi spłacać kredyt hipoteczny. Jedyny ratunek, dla osób mających kredyt we frankach, to samodzielna wymiana waluty i potem spłacanie rat. Moja siostra robi tak już od kilku lat. Wymienia na Pluskantor.pl w bardzo korzystnej cenie, oszczędzając w ten sposób na racie nawet i do 200 zł. A w jej sytuacji, to jest całkiem konkretna oszczędność.
TomaszP

Następna strona

Powrót do O wszystkim