Jak odstraszyć gołębie?

Jak odstraszyć gołębie?

Postprzez jolaska » 24 lip 2015, o 20:10

Witajcie. Mam wielki problem. Rok temu na parapecie gołębie zrobiły sobie gniazdo, były jajka a potem pisklaki. Gdy gołąbki podrosły i wyfrunęły, gniazdo długo stało puste no i wyrzuciliśmy je, posprzątaliśmy na parapecie i było ok. W tym roku postanowiłam zasadzić sobie na parapecie na balkonie kilka roślinek. Gołębie znów zaczęły się zlatywać i w tym samym miejscu budować gniazdo. Na początku stała tam duża donica z wodą więc gołębie zaczęly budować gniazdo na balkonie, no ale to nie o tym. W każdym razie gdy posiałam roślinki w dużej donicy i postawiłam ją na parapet, gołębie znów zaczęly tam się gnieździć a nawet bezczelnie chodzić mi po roślinkach. Doszło do tego że zeżarły mi całą rukole - bo rosła w tym miejscu gdzie było kiedyś gniazdo! A nie dawno zauważyłam że zaczęły dobierać mi się do koperka na parapecie. Jestem strasznie zła, te gołębie codziennie rano przylatuą i przesiadują na parapecie, siedzą miedzy doniczkami albo na roślinkach, jak się ich pozbyc? Dodam tylko, że mieszkam w bloku na 9 piętrze. Nie chcę mieć znów gołębi na parapecie - tylko roślinki!
jolaska

Re: Jak odstraszyć gołębie?

Postprzez Aromatyczna » 27 lip 2015, o 12:51

My musieliśmy w takiej sytuacji zamontować te kolce przeciw gołębią - generalnie dawało rezultaty ale tylko na początku. Potem gołębie się wycwaniły i dalej tam siedziały. Dopiero kiedy kopiliśmy kota gołębie wyniosły sie na zawsze.
Aromatyczna

Postprzez tolki92 » 22 sie 2015, o 10:49

Rzeczywiście masz wielki problem. Życzę powodzenia w walce z gołębiami!
tolki92

Postprzez misia » 27 sie 2015, o 17:11

A jakieś odstraszacze? U mnie w dalszym ciągu sprawdzają się kolce więc nie mogę nic innego podpowiedzieć.
misia

Postprzez draldur » 15 wrz 2015, o 14:57

Ja mam takie igiełki na parapecie przez co gołębie nie mogą na nim usiąść. Polecam, bardzo dobra sprawa.

Postprzez Zosia Jan. » 23 wrz 2015, o 09:59

My mamy siatkę na balkonie, kiedyś też u nas był problem bo gnieździły się na każdym balkonie, tylko Ci co mają siatki mają spokój.
Zosia Jan.

Postprzez jolaska » 27 paź 2015, o 21:14

Mam pytanie do tych, którzy pisali o kolcach.. Jak je zrobić?
Lato się skończyło ale nie walka z gołębiami. Niestety w obawie o zeżarcie przez nich reszty roślin, zabrałam doniczkę z parapetu a na jej miejsce postawiliśmy zwykły garnek z wodą.
Wraz z nadejściem wiosny walka znów powróci. Wszelkie chemikalia odpadają bo w doniczce mam zioła do jedzenia no i zasadzę pewnie znowu koperek i rukolę, które to będę sama zjadać wraz z moim zajęczakiem :)
Tak więc nadal zbieram pomysły jak sprawić, by znowu się nie zlatywały w tym miejscu.
jolaska

Postprzez mojkad » 19 sty 2017, o 09:45

Ja też polecam te igiełki, na prawdę dobrze zdają egzamin :)
mojkad

Postprzez celia.celia84 » 16 lut 2017, o 21:01

Koleżanka powiesiła sobie sporego sztucznego ptaka na balkonie, który sie kołysał na wietrze i gołębie przestały przesiadywać na barierce.
celia.celia84

Postprzez karolinka777 » 7 wrz 2017, o 12:41

Kolce, preparat z Obi do pryskania na gołębie, płyty CD które odbijają
karolinka777

Powrót do Na parapecie