Regulamin forum

Regulamin forum

Postprzez Marcin » 17 lip 2012, o 11:47

REGULAMIN FORUM


§1 Informacje ogólne, rejestracja/rezygnacja z udziału na forum

1. Regulamin dotyczy forum pod adresem forum.twojalawenda.pl, zwanego dalej forum.

2. Forum służy wymianie doświadczeń pomiędzy miłośnikami uprawy roślin i zdobywaniu potrzebnej wiedzy w zakresie uprawy i ochrony roślin, a także dzieleniu się swoimi ogrodniczymi pasjami i spostrzeżeniami. Dyskusje na inne tematy mogą być usuwane przez Administratora.

3. Osoby niezarejestrowane mogą wyłącznie przeglądać forum. Jeżeli chcesz mieć możliwość pisania postów, musisz się zarejestrować.

4. Aby zarejestrować się na forum wpisz w odpowiednim formularzu swój nick (pseudonim), podaj adres e-mail oraz zdefiniuj hasło. Na podany adres e-mail otrzymasz link, który trzeba nacisnąć aby aktywować konto.

5. Zarejestrowanie się oznacza akceptację niniejszego regulaminu wraz z jego późniejszymi zmianami oraz polityki prywatności witryny http://www.TwojaLawenda.pl.

6. Zmiany w regulaminie mogą być wprowadzane przez Administratora forum w dziale "Regulamin, Ogłoszenia Admina, Instrukcje".

7. Zarejestrowanie się oznacza zgodę aby informacje podane przy rejestracji były prezentowane innym użytkownikom (w swoim profilu można zdefiniować jakie dane mają być dostępne publicznie).

8. Użytkownik, który zarejestrował się przed opublikowaniem zmian w regulaminie i odmawia stosowania się do zasad znowelizowanego regulaminu, ma prawo żądać usunięcia z bazy użytkowników forum. W tym celu należy wysłać na PW lub e-mail Administratora, wiadomość o temacie: "Rezygnuję z udziału w forum.twojalawenda.pl" i podać swój dotychczasowy nick. Osoby, które wyślą e-mail o w/w treści zostaną usunięte z bazy użytkowników forum dyskusyjnego w terminie do 10 dni od wysłania zgłoszsenia. Nie wysłanie w/w wiadomości w wyznaczonym terminie, oznacza akceptację pełnej treści nowego regulaminu oraz zobowiązanie się do jego przestrzegania.

9. Użytkownik forum może posiadać tylko jeden nick/login na forum. Założenie przez jedną osobę więcej, niż jednego konta na forum, będzie podstawą do natychmiastowego usunięcia wszystkich kont tej osoby, bez dodatkowych ostrzeżeń.

10. Użytkownik, który sam zrezygnuje z uczestnictwa, zostanie usunięty z forum lub zbanowany nie ma prawa żądać usuwania napisanych przez niego postów, jako że stanowią one integralną część forum. Ewentualne usunięcie takich postów na prośbę użytkownika jest wyłącznie dobrą wolą Administratora. Wyjątek stanowią wpisy zawierające dane osobowe autora lub innych osób, które zostaną usunięte w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia przez użytkownika żądania usunięcia.


§2 Zasady użytkowania forum

1. Wypowiadaj się zawsze na temat wybranego wątku. Jeżeli zakładasz nowy wątek, dopasuj treść i temat wypowiedzi do odpowiedniej kategorii tematycznej. Wątki nie na temat lub umieszczone w złej kategorii będą przenoszone lub kasowane przez Administratora oraz upoważnionych przez niego Moderatorów forum.

2. Wątki na forum "Przywitaj się" są automatycznie usuwane po 30 dniach od ostatniej odpowiedzi w wątku.

3. Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy na forum ten temat nie był już poruszany. Jeżeli na forum istnieje już podobny wątek, wypowiadaj się w istniejącym już wątku.

4. Do każdego postu poprzez funkcję "załącz plik" możesz dołączyć maksymalnie 5 fotografii, których rozmiar (wysokość x szerokość) nie przekracza 450x600 pikseli, a objętość nie przekracza 128 kB. Ograniczenia te nie dotyczą umieszczania fotografii przechowywanych w serwisach internetowych do dzielenia się fotografiami, ale w takim przypadku zalecane jest wstawianie na forum miniaturek zdjęć z linkami do pełnego rozmiaru (dzięki temu strona forum będzie się szybciej otwierać). Możesz umieszczać tylko fotografie własnego autorstwa lub fotografie, co do których posiadasz prawa autorskie, zezwalające na taką publikację.

5. Nie wolno publikować na forum wiadomości zawierających wulgaryzmy, obrażających inne osoby lub naruszających godność innych osób, łamiących prawa autorskie innych osób, celowo wprowadzających inne osoby w błąd, a także zawierających treści niezgodne z polskim prawem, w tym treści, które nie powinny być dostępne dla osób niepełnoletnich.

6. Formułując treść wypowiedzi, zachowaj kulturę osobistą oraz przestrzegaj zasad pisowni i ortografii. Bezwzględnie wymagane jest używanie polskich liter w postach.

7. Posty zawierające błędy w pisowni mogą być poprawiane przez Administratora i Moderatorów. Poprawione słowa, które zawierały błędy, będą zaznaczane na zielono (w związku z tym, aby zachować przejrzystość, proszę nie używać zieloniego koloru w innym celu). Mamy nadzieję, że dzięki temu, osobom robiącym błędy w pisowni, będzie łatwiej zapamiętać poprawną pisownię.
Uważamy, że dbałość o przestrzeganie zasad pisowni w języku ojczystym jest naszym obowiązkiem. Nagminne robienie dużej ilości błędów w pisanych postach, uważamy za brak szacunku dla innych użytkowników forum. Dlatego użytkownicy robiący dużo błędów w pisowni mogą otrzymywać ostrzeżenia. 3 ostrzeżenia oznaczają blokadę możliwości pisania na forum (można tylko czytać).

8. Użytkownik zobowiązany jest do nie nadużywania formatowania tekstu, jego elementy takie jak podkreślenie czy kursywa można stosować tylko wtedy, gdy może przyczynić się to do zwiększenia czytelności informacji lub gdy wyraźnie zależy autorowi na wyróżnieniu jakiegoś elementu wiadomości. Zabrania się wielokrotnego stosowania klawisza Enter w celu zwiększenia objętości postu. Zabrania się również stosowania w poście samych emotikonek, posty takie będą kasowane.

9. Zabrania się użytkownikom forum posługiwania się na forum nazwiskami a w szczególności osób publicznych, polityków, członków zarządów, spisami nazwisk, itp Dozwolone jest przytaczanie nazwisk autorów utworów, dzieł poetyckich, piosenek. Proponujemy stosowanie linków zewnętrznych do tego typu informacji. W koniecznych przypadkach użytkownik forum łamiący tą zasadę zostanie zablokowany lub usunięty z forum.

10. Jeżeli widzisz na forum wiadomość lub plik, który Twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza Twoje dobra osobiste, prosimy o kontakt z Administratorem lub Moderatorem forum.

11. Użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. W przypadku podejrzenia naruszenia prawa, Administrator forum.twojalawenda.pl może przekazać wszelkie informacje prokuraturze lub policji na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

12. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych forum.twojalawenda.pl nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom ani osobom prywatnym.

13. Użytkownika forum obowiązuje zakaz reklamowania na forum działalności gospodarczej, innych for i stron www, oraz ofert handlowych. Dotyczy to również używania adresu strony internetowej, kropki lub adresu e-mail jako swojego nicka/loginu, jak również umieszczania w stopce/podpisie jakichkolwiek bannerów, grafik, ikon, reklam oraz linków do innych stron www. Z zasady tej wyłączone są osoby, które otrzymały na takie działania zgodę Administratora (np. firmy, specjaliści współpracujący z naszym forum).

14. Zezwala się na umieszczenie w poście linku do innego forum, czy strony www jedynie w celach merytorycznych i podania konkretnych informacji, bez intencji reklamowania. Zastrzega się jednak możliwość usunięcia przez Moderatorów dowolnych linków, bez podawania przyczyn, jeśli uznają, że wspomniane linki nie są merytorycznie niezbędne, mimo pozorów noszą cechy reklamy lub w jakikolwiek inny sposób naruszają dobro forum. Ograniczenie linkowania nie dotyczy witryn w domenach należących do Administratora forum, tj. twojalawenda.pl, amo-group.pl

15. W dziale „Ogłoszenia, oferty” wpisy mogą być umieszczane wyłącznie przez osoby aktywne na forum, biorące udział w innych dyskusjach i mające napisanych minimum 50 postów. Treść ogłoszeń może dotyczyć wyłącznie niezarobkowej sprzedaży, kupna, zamiany lub chęci przyjęcia roślin za darmo przez osoby prywatne, nieprowadzące działalności gospodarczej. Umieszczenie w tym dziale oferty komercyjnej lub innej będącej reklamą jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody Administratora forum.

16. Dokonanie zmian w napisanym poście, naniesienie poprawek, jest możliwe przez 30 minut od napisania postu, przy czym użytkownik forum nie może w jakikolwiek sposób zmieniać swojego postu, który został już zmodyfikowany przez Moderatora. Nie może także kasować dopisanej przez Moderatora treści. W przypadku ujawnienia próby modyfikacji zmoderowanego postu nastąpi zablokowanie możliwości pisania postów przez nieprzestrzegającego zasad użytkownika.

17. Kopiowanie i rozpowszechnianie przez użytkownika forum treści, zdjęć oraz jakichkolwiek innych materiałów znajdujących się na forum, nie będących wypowiedziami własnymi, dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody od autora wypowiedzi oraz Administratora.

§3 Uprawnienia Administratora i Moderatorów

1. Administrator forum i Moderatorzy nie udzielają porad ogrodniczych na PW. Pytania i prośby o poradę dot. uprawy roślin, pielęgnacji ogrodu, proszę zadawać wyłącznie na forum.

2. Administrator i Moderatorzy forum mają prawo do:
- kasowania lub przenoszenia wiadomości do innych, ich zdaniem bardziej odpowiednich działów, bez powiadamiania o tym autora postu;
- modyfikacji postu, kasowania go, czy też zamykania lub kasowania całych wątków o treści niezgodnej z Regulaminem lub mogących sprzyjać sytuacjom konfliktowym, napięciom, sporom, zadrażnieniom pomiędzy użytkownikami forum;
- upomnienia użytkownika forum za pomocą poczty e-mail lub pw, który: złamał regulamin, nie przestrzega netykiety, zasad kultury osobistej w postach w stosunku do innych forowiczów lub praw obowiązujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
- użytkownikom forum łamiącym regulamin lub w inny sposób zachowującym się nieetycznie Administratorzy mogą zablokować konto na czas określony lub na stałe;
- niedopuszczenia do kolejnej rejestracji osoby, która wcześniej została z niej usunięta w wyniku niestosowania się do regulaminu forum.
- usunięcia lub zmodyfikowania stopki/popisu użytkownika, jeśli jest niezgodna z regulaminem, bez konieczności informowania o tym fakcie;
- usuwania z forum wątków i ogłoszeń, które zostaną uznane za przeterminowane lub zdezaktualizowane, w celu zachowania przejrzystości tematycznej.

3. We wszystkich kwestiach spornych, nie ujętych w regulaminie, decydują Moderatorzy forum i Administrator forum.twojalawenda.pl.pl. Ich rozstrzygnięcia są ostateczne i nie podlegają dyskusji.
Marcin
 
Posty: 82
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 15:17

Powrót do Regulaminy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron