Budowa stawu w ogrodzie

Budowa stawu w ogrodzie

Postprzez fruttka » 16 wrz 2015, o 23:19

Mam takie pytanko dotyczące budowy oczka wodnego w ogrodzie. Możecie napisać mi, co jest najistotniejsze, na co zwrócić uwagę, jak się w ogóle do tego zabrać? Czy budowa stawu możliwa jest na każdym podłożu? I jakiej folii trzeba do tego użyć?
fruttka

Re: Budowa stawu w ogrodzie

Postprzez Lula » 22 wrz 2015, o 23:00

Jeśli chodzi o takie podstawowe wskazówki w zakresie budowy oczka wodnego, to możesz zerknąć tutaj: http://uszczelnianie.com.pl/.
U góry masz odnośnik „Budowa oczka wodnego”. Uważam, że temat ten został tam fajnie i zwięźle ujęty. A tak w ogóle, to właśnie możesz też znaleźć tam specjalną folię do budowy wszelkich zbiorników wodnych. To jest specjalna folia oczywiście, o zwiększonej wytrzymałości, odpowiednio wykonana. Używa się jej na przykład do uszczelniania zbiorników ppoż. Zwykła folia nie wystarczy, nie jest na tyle wytrzymała. Taka specjalna folia nawet i 25 lat potrafi pozostać w nienaruszonym stanie.
Lula

Postprzez azi » 19 sty 2016, o 18:16

Na oczko pozwolenie, gdy przekracza pow 30 metrów kwadratowych, mniejsze wymaga zgłoszenia w starostwie, nie zapomnij.
azi

Postprzez rzodkiewa » 9 kwi 2017, o 18:06

Takie oczko trzy na trzy też trzeba zgłaszać? ehh
rzodkiewa

Postprzez suro » 13 paź 2017, o 14:43

Cześć wszystkim. Ja właśnie poszukuję jakiejś sprawdzonej firmy z Katowic, która mogłaby się zająć kwstią studnii głębinowych i pompy ciepła... Czy znacie może kogoś takiego? Najlpiej właśnie z Katowic, ale może niekoniecznie – wystarczą okolice Katowic lub w ogóle województwo śląskie.

Popytałem też o tę kwestię moich znajomych i oni mi polecali tę firmę http://geobud.pl Podobno bardzo dobrze robią swoją robotę łącznie z tym, że mają bardzo duże doświadczenie w branży – podobno ponad dwadzieścia lat. To jednak musi coś oznaczać, w końcu nie dzałaliby tyle lat gdyby coś było nie tak... Dla mnie liczy się przede wszystkim to, że dostanę od nich kompleksową obsługę, dzięki czemu nie będę musiał już szukać żadnych innych wykonawców. Za jakiś czas będę też potrzebował innych usług geodezyjnych, więc tutaj, jeśli by się sprawdzili, też miałbym już z głowy problem poszukiwań.

Niemniej jednak, chciałbym mieć trochę więcej różnych opcji do wyboru, więc będę bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym. Z góry wielkie dzięki :)
suro

Powrót do Projektowanie ogrodu